مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی عکس “شهریاران” تمدید شد

  • ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • ۴۶۴ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی عکس “شهریاران” در سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری سمنان،محمودرضا دارایی با اعلام این خبر گفت : با توجه به در پیش بودن ایام بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ویژه برنامه های این ایام و در جهت مشارکت پر شورتر هنرمندان و عموم مردم در این جشنواره ، مهلت ارسال آثار تا ۲۲ بهمن ۹۹ تمدید گردید که علاقه مندان می توانند جهت اطلاع بیشتر از فراخوان، جوایز جشنواره و نحوه ارسال آثار به سایتshahryaran.semnan.ir مراجعه نمایند.

وی در ادامه ابراز داشت: جشنواره ملی عکس “شهریاران” در سه بخش اصلی بخش تجربه (عمومی) ویژه کودکان و خانواده ها، بخش حرفه ای و بخش شهرداری ها برگزار می شود.بخش تجربه (عمومی) ویژه کودکان و خانواده ها طراحی شده ، در این بخش ، کودکان ،عکس هایی که با تلفن همراه یا با دوربین های دیجیتال ساده به تنهایی یا با کمک والدین می گیرند می توانند به جشنواره ارسال کنند.بخش حرفه ای نیز شامل تک عکس ، مجموعه عکس می باشد . در بخش شهرداری ها ،کلیه شهرداری های سراسر کشور به عنوان یک شخصیت حقوقی می توانند نسبت به ارسال ایده ها و خلاقیت های اجرا شده در قالب عکس اقدام نمایند.

محمودرضا دارایی ، موضوع و محور اصلی این جشنواره را کودک و توسعه پایدار شهری عنوان کرد و خاطر نشان کرد: کودک و محیط زیست، کودک و فضای بازی ایمن، کودک و مشارکت در تصمیم گیری شهری، کودک و معماری شهری، کودک و آئین های سنتی ملی و مذهبی، کودک و نشاط افزایی، کودک و کتابخوانی، کودک و هویت شهری از جمله موضوعات بخش‌های مختلف نخستین جشنواره ملی “عکس شهریاران” است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در ادامه اظهار داشت: با توجه به انتخاب شهر سمنان به عنوان یکی از ۱۲ شهر پایلوت دوستدار کودک، برگزاری این رویداد ملی و بین المللی می تواند به دریافت نشان و برند “شهر دوستدار کودک” یونیسف کمک شایانی نماید.

وی، آشنایی کودکان و خانواده های ایرانی با معیارها و ملاک های یک شهر استاندارد برای زندگی راحت و ایمن، آشنایی کودکان و خانواده های ایرانی با آداب و رسوم زندگی شهری اقوام مختلف، شناسایی استعدادهای برتر هنری در میان کودکان و نوجوانان، همگرایی ملی در حوزه تولید محتوای هنری در قالب عکس در راستای کمک به مدیریت کلان شهری، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار هنری حوزه کودکان و کمک به انتشار گسترده تر آثار بویژه در فضای مجازی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

نخستین جشنواره ملی “عکس شهریاران” با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،شهرداری سمنان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم، اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان و خبرگزاری ایرنا استان سمنان برگزار می شود.