لزوم استفاده از ظرفیت خیرین شهرساز در توسعه گردشگری شهر سمنان

  • ۱۶ آبان ۱۳۹۸
  • ۶۳۸ بازدید

لزوم استفاده از ظرفیت خیرین شهرساز در توسعه گردشگری شهر سمنان

خیرین شهرساز می توانند با مشارکت در استفاده بهینه از ظرفیتهای فرهنگی و مذهبی شهر ،زمینه رشد و توسعه پایدار را تقویت کنند .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی به استفاده بهتر از ظرفیت معبر بودن شهر و عبور میلیونی زائران بارگاه امام هشتم اشاره کرد و گفت : ظرفیت بسیار مناسبی جهت اسکان آسان و امن با خدمات رفاهی و پذیرایی برای زائران در ورودی غرب سمنان ایجاد شده است که مورد استقبال زائران قرار گرفته است .

وی ادامه داد : در این کمپ سازه اقامتی دسته جمعی نیز برای زائران کاروانی پیش بینی شده که می تواند مورد استفاده زائران داخلی و خارجی قرار گیرد .

ناظم رضوی گفت : با کمک و مشارکت خیرین می توان نمونه مشابه این کمپ را در ورودی شرقی شهر دایر نمود تا خدمات رسانی به زائران و مسافران بهتر صورت گیرد .

شهردار سمنان به ظرفیت امامزاده ها و بقاع متبرکه شهر اشاره کرد و گفت : این مراکز می توانند در مسیر توسعه و رونق صنعت گردشگری مذهبی قرار بگیرند. با ساخت و تجهیز مراکز اقامتی ارزان قیمت در محدوده این مراکز می توان زمینه های ماندگاری مسافران را فراهم آورد. استفاده از ظرفیت مشارکت خیرین می تواند به توسعه گردشگری مذهبی منجر شود .

وی به ظرفیت احیای مجاری آب و باغ راه های شهر اشاره کرد و گفت : احیا و بازآفرینی چند باغ راه و مجاری آب از سوی شهرداری در سال قبل اجرا شد و چندین محله در دستور کار قرار دارد.موارد جدیدی در زمینه بازآفرینی محلات شهری و باغ راه ها احصا شده که خیرین می توانند در این زمینه اقدامات خود را انجام دهند.

ناظم رضوی تصریح کرد : در هر کاری که خیرین تمایل به مشارکت داشته باشندشهرداری مساعدت لازم صورت می دهد .