۱۵۳۰پاسخگوی شبانه روزی آرامستان

  • ۲۴ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۲۹ بازدید

سامانه ارتباط مردمی ۱۵۳۰
پاسخگوی شبانه روزی آرامستان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان از سامانه ارتباط مردمی ۱۵۳۰ آرامستان در جهت پذیرش متوفیان بصورت شبانه روزی خبر داد.

علیرضا جندقی با بیان اینکه یکی از بخش های اداری سازمان آرامستان، مطابق با چارت سازمانی ابلاغی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، امور متوفیان و پذیرش بوده که از وظایف خطیر و مهم آن می توان به خدمات رسانی و مشاوره به خانواده های سوگوار عنوان کرد.

سامانه مذکور یک پل ارتباطی محسوب شده که در جهت همگام سازی با دیگر آرامستان های سطح کشور مورد بهره برداری قرار گرفته که همشهریان محترم از طریق این سامانه در طول شبانه روز می توانند به منظور مشاوره و اعلام متوفیان خود به منظور انتقال به آرامستان و دیگر خدمات بعدی برخوردار شوند.

از همشهریان محترم تقاضا میشود قبل از هر گونه تماس با ۱۵۳۰ و یا شماره ۳۳۲۸۰۲۹۰، ابتدا هماهنگی لازم را با اورژانس ۱۱۵ و کشیک دادپزشک مستقر در اداره پزشکی قانونی بعمل آورده تا پس از انجام معاینات بالینی اولیه متوفی و صدور مجوز اعزام متوفی به آرامستان توسط دادپزشک اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده توسط همراهان متوفی، علی الخصوص در زمان وقوع فوت در منازل، سازمان آرامستان مجوزی جهت اعزام متوفی نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: به محض تماس با این سامانه و در بازه زمانی بیست دقیقه، پرسنل کشیک آرامستان به محل اعزام شده و اقدامات ابتدایی در جهت انتقال متوفی به آرامستان صورت می گیرد.

سامانه “۱۵۳۰” در محدوده شهری شهر سمنان کارآیی داشته که همشهریان محترم می توانند بدون گرفتن کد شهرستان نسبت به تماس حاصل نمایند. لذا در صورت خارج از محدوده شهری، تماس با شماره ۳۳۲۸۰۲۹۰-۰۲۳ امکان پذیر می باشد.