۹ بوستان شهری سمنان در دست ساخت است.

  • ۱۹ دی ۱۳۹۸
  • ۷۵۳ بازدید

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا عنوان کرد:

۹ بوستان شهری سمنان در دست ساخت است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت: ۹ بوستان در شهر سمنان در دست ساخت وجود دارد که ساخت آن‌ها در افزایش چشمگیر فضای سبز این شهر موثر است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: با تکمیل ۹ بوستان در شهر سمنان حدود ۶۰ هزار متر مربع به فضای سبزی شهری افزوده می‌شود.

وی بیان کرد: توسعه فضای سبز و حفظ سرانه هر شهروند در اولویت کاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان قرار دارد.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: اکنون ۳۶۰ هکتار فضای سبز ناخالص در شهر سمنان وجود دارد و سرانه ناخالص فضای سبز در این شهر به ازای هر نفر ۱۷ مترمربع است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان همچنین عنوان کرد: سرانه خالص فضای سبز در شهر کویری سمنان به ازای هر شهروند در حدود ۱۰.۵ متر مربع است و با وجود شرایط آب و هوایی این میزان سرانه فضای سبز قابل دفاع و مطلوب است.

وی یادآور شد: باز پیرایی فضای سبز یکی از مطالبه‌های مردمی است که شهرداری سمنان این مطالبه را در اولویت‌کاری خود قرار داده و بر اساس طرح جامع فضای سبز در حال پیگیری مطالبه مردمی است.

قاسمی خاطرنشان کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان تا پایان آذر ماه امسال ۲۰ هزار اصله نهال و ۲۵ هزار گلدان به منظور زیباسازی فضای شهری در سه مرکز فعال تولیدات گیاهی شهرداری سمنان تولید کرده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت: مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد در تسهیل و تسریع بازپیرایی و توسعه فضای سبز در شهر سمنان موثر است و سال گذشته با مشارکت مردمی پنج هزار اصله درخت در این شهر کاشته شد.

۱۶۵ بوستان بزرگ و محلی در حال حاضر در سمنان وجود دارد.