۹۸ مورد حادثه و‌حریق در آبان ماه ۱۴۰۰

  • ۶ آذر ۱۴۰۰
  • ۲۱۶ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت:

۹۸ مورد حادثه و‌حریق در آبان ماه ۱۴۰۰

۹۸ مورد حادثه و‌حریق در ماه گذشته توسط آتش نشانان سمنانی امدادرسانی و پوشش داده شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۳۴ مورد آتش سوزي و ۶۴ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

سعید اسمعیل پور گفت: در آبان ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۰۴۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۶ ساعت و ۱۳ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۴۳ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

اسمعیل پور در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۳۴ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن( ۱۲ مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ۶ مورد مربوط به حریق خودرو) بوده است .

وی گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۶۴ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماههای قبل مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۳۷ مورد) و گرفتن حیوانات موذی ۱۴ مورد می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۵ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در آبانماه در این عملیات ها ۷۸ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در این مدت تعداد ۲۶۴ نفر ساعت از کارکنان ادارات ، شرکتها ، مدارس دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.