۹۶ مورد حادثه و‌حریق در ماه گذشته توسط آتش نشانان سمنانی امدادرسانی و پوشش داده شد

  • ۱۱ دی ۱۴۰۰
  • ۱۵۱ بازدید

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

۹۶ مورد حادثه و‌حریق در ماه گذشته توسط آتش نشانان سمنانی امدادرسانی و پوشش داده شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در نهمین ماه سال ۲۶ مورد آتش سوزي و ۷۰ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

سعید اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۱۲۰ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۴۷ ساعت و ۴۰ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۳ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

وی عنوان کرد:آتش نشانان ۲۶ مورد حوادث آتش سوزی را در آذر ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد مربوط به (حریق منزل مسکونی و آتش سوزی معابرو ساختمانهای متروکه) هر کدام با ۶ مورد بوده است .

اسماعیل پور در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۷۰ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۳۸ مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور و اماکن و (۱۳ مورد) مربوط به گرفتن حیوانات موذی بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۰ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۷۶ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.