۹۴۲ مورد‌حادثه و‌حریق در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ توسط آتش نشانان سمنانی پوشش داده شده است

  • ۶ آبان ۱۴۰۰
  • ۴۳۲ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و‌خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد؛

۹۴۲ مورد‌حادثه و‌حریق در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ توسط آتش نشانان سمنانی پوشش داده شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: شش ماهه نخست سال ۲۴۴ مورد آتش سوزي و ۶۹۸ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در این شش ماه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۱۱۹۴۲ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۷۹ ساعت و ۲۶ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۴ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۲۴۴ مورد حوادث آتش سوزی را در این مدت پوشش دادند که علل حریق های رخ داده شامل بي احتياطي ، نقص فنی خودرو ، اتصالی برق و … بوده که از این میزان بیشترین تعداد آن (۷۴ مورد) مربوط به معابر ( ساختمان های متروکه ، ضایعات و …) و (۴۸ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی . (۴۷) مورد مربوط به تابلو ترانس برق بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در اين شش ماه در ۶۹۸ موردحادثه جداگانه شامل باز کردن درب منزل و خودرو(محبوسی) ، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و ….شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني نموده و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۴۲۰ مورد) مربوط به محبوس شدن درکابین آسانسور بوده است (۱۰۷ مورد ) گرفتن حیوانات موذی و ۶۷ مورد محبوسی افراد در اماکن بوده که در رتبه بعدی قرار دارد.

ایشان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۵۰ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در شش ماهه نخست امسال در این عملیات ها ۸۳۱ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در قسمت حوادث آتش سوزی نسبت به مشابه سال قبل شاهد کاهش ۱۷ درصدی آتش سوزی ها در مجموع حوادث اطفائی بودیم ، ولی درحوادث امداد و نجات بدلیل قطع مکرر جریان برق و … که باعث محبوس شدن افراد در کابین آسانسورشده بود شاهد افزایش آمار حوادث در شش ماهه نخست امسال بوده ایم.