۸۷ مورد حادثه و حریق در اردیبهشت ماه

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
  • ۸۹۱ بازدید

۲۳۴۰ مورد تماس در ماهی که گذشت؛

۸۷ مورد حادثه و حریق در اردیبهشت ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماهی گه گذشت ۳۳ مورد آتش سوزي و ۵۴ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در اردیبهشت ماه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۳۴۰ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۵ ساعت و ۶ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۳۳ مورد حوادث آتش سوزی را دراردیبهشت ماه ۹۹ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۰ مورد آتش سوزی معابر و فضای سبز ، و آتش سوزی منزل مسکونی و خودرو هرکدام ۴ مورد)) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۵۴ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور (۱۸) مورد، محبوسی در اماکن (۱۴ مورد) مورد و گرفتن حیوانات موذی با (۱۳) مورد رتبه بعدی را دارا می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۸ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۵۷ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد در ماه گذشته ۱۷۱۶ نفر ساعت آموزش درون سازمانی (نیروهای عملیاتی سازمان) و ۱۰۰ نفر ساعت آموزش برون سازمانی برای پرسنل ادارات و شرکت ها توسط این سازمان صورت گرفته است.