۸۶ مورد حادثه و حریق در آخرین ماه سال

  • ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
  • ۵۲۹ بازدید

۲۷۷۹ تماس با سامانه آتش نشانی سمنان؛

۸۶ مورد حادثه و حریق در آخرین ماه سال

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اسفندماه سال گذشته ۴۷ مورد آتش سوزي و ۳۹ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: درآخرین ماه سال ۹۸ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۷۷۹ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۳ ساعت و ۳۱ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۳۴ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۴۷ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۲۷ مورد به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات در آخرین چهارشنبه آخر سال بوده)) که به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۳۹ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۲۲ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۷ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۲۷ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد: در حوادث آتش سوزی ۲۷ مورد آن مربوط به آتش سوزی های چهارشنبه آخر سال بوده که توسط آتش نشانان پوشش داده شده است.