۸۵ مورد حادثه و حریق در فرودین ماه

  • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۲۳۸ بازدید

۱۹۷۰ مورد تماس در اولین ماه سال جدید؛

۸۵ مورد حادثه و حریق در فرودین ماه

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اولین ماه سال جدید ۴۴ موردآتش سوزي و ۴۱ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان به وقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۱۹۷۰ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۴۰ ساعت و ۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۴۴ مورد حوادث آتش سوزی را در فرودین ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۲۱ مورد آتش سوزی معابر(ساختمانهای مخروبه و ضایعات) بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۴۱ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۱۳مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور و محبوس شدن افراد در اماکن و گرفتن حیوانات موذی که هرکدام با ۷ مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

ایشان در پایان این مطلب افزود: تعداد ۳ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۴۵ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.