۸۱ مورد حادثه و حریق و ۲۷۶۵ تماس با سامانه آتش نشانی سمنان در ماهی که گذشت

  • ۹ دی ۱۳۹۸
  • ۶۴۷ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد؛

۸۱ مورد حادثه و حریق و ۲۷۶۵ تماس با سامانه آتش نشانی سمنان در ماهی که گذشت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۳۳ موردآتش سوزي و ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: در آذر ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۷۶۵ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۹ ساعت و ۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۵ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۳۳ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن ۹ مورد به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۴۸ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماههای قبل مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۲۲ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۸ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۵۶ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در این مدت تعداد ۱۳۹۹ نفر ساعت از کارکنان ادارات ، شرکتها ، مدارس دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.