۸۰ درصد زباله های خانگی در سمنان رطوبت دارند

  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۳۳ بازدید

به نقل از مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان:

۸۰ درصد زباله های خانگی در سمنان رطوبت دارند.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت:۸۰ درصد زباله‌های خانگی در سمنان رطوبت دارند.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر با اشاره به اینکه رطوبت زباله ها ایجاد شیرابه را درپی دارد؛ بیان داشت: روزانه در شهر سمنان بطور متوسط ۷ عدد و در ماه تقریبا ۲۳۷ مورد سطل زباله بدلیل خسارت افزایش شیرابه‌ها توسط سازمان مدیریت پسماند شناسایی و مورد تعمیر قرار میگیرند و ۵ عدد سطل نیز از چرخه خارج و اسقاطی می‌شوند.

وی ادامه داد: شیرابه پسماندهای خانگی در شهر سمنان بطور میانگین روزانه به ۱۵۰۰ لیتر و در ماه به ۴۶۵۰۰ می‌رسد که این شیرابه پسماند به دلیل ایجاد محیط اسیدی علاوه بر سطلهای زباله، خودروهای حمل پسماند و ماشین آلات و تجهیزات آن و همچنین آسفالت معابر خسارت زیادی وارد می کند.

مدیرعامل سازمان پسماند عنوان کرد: تولید شیرابه در فصول مختلف متفاوت بوده و به نوع رفتار و مصرف شهروندان نیز بستگی دارد که در فصل تابستان بدلیل استفاده از میوه‌های آبدار تولید شیرابه و بوی نامطبوع آن افزایش می یابد که با تلاشهای زحمتکشان سازمان مدیریت پسماند بدلیل رفع آلودگی ، گندزدایی و بوی بد در سه ناحیه سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در دو ماه نخستین فصل تابستان ۱۲۵۳۱ عددسطل بصورت مکانیزه شستشو شدند و عملیات شستشوی وضدعفونی محوطه ریل و کاور ۳۶۸۰ سطل زباله بصورت واترجت انجام و در دست اقدام بصورت روزانه درتمام سطح شهر سمنان می باشد.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: همشهریان شهر اخلاق؛بیاییم با رطوبت گیری زباله‌ها و قراردادن زباله‌های خود راس ساعت ۸ شب در سطل زباله، تولید “شیرابه” این مواد سمی خاموش را که در هر میلی لیتر آن بیش از ۱۰۰ میلیون باکتری مضر است، کاهش دهیم.

شهر خوب ساختنی است نه یافتنی