۷۵ هکتار فضای سبز جدید در دوره پنجم مدیریت شهری سمنان ایجاد شد

  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • ۳۴۲ بازدید

شهردار سمنان :

۷۵ هکتار فضای سبز جدید در دوره پنجم مدیریت شهری سمنان ایجاد شد

شهردار سمنان گفت در دوره پنجم مدیریت شهری ، ۷۵هکتار فضای سبز جدید احداث شده است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان گفت : در شهرها حجم بالای ساخت و سازهای شهری ، معضلات عدیده ای مانند گسترش کالبدی غیرهدفمند شهر و افزایش آلودگی های زیست محیطی را به همراه داشته که توسعه فضاهای سبز شهری ، نقش مهمی در حفظ و تعادل محیط زیست ایفا می کند .

ناظم رضوی ادامه داد : رویکرد شهرداری سمنان در دوره پنجم مدیریت شهری در خصوص فضای سبز شامل دو بخش افزایش سرانه و کمیت فضای سبز با ایجاد پارک‌ها و بوستان‌های محلی و بخش دیگر تعریف کارکرد و افزایش کیفیت فضای سبز از طریق ساخت پارک‌های موضوعی از قبیل پارک خانواده و پارک بانوان است.

وی گفت : یکی از اقدامات شهرداری در این دوره توسعه سالانه ۱۷ هکتار فضای سبز در شهر سمنان بوده و با کاشت حدود ۲۵۰ هزار درخت، درختچه و گل‌های زینتی در مناطق سه گانه شهر ، امروز با سرانه ۱۱/۷ مترمربع برای هر نفر، فضای سبز شهر سمنان در حد استاندارد است. این عدد برای سرانه کشوری ۱۲مترمربع است.

رضوی به بهینه سازی سیستم های آبیاری فضای سبز شهر سمنان اشاره کرد و افزود : حدود ۹۰ کیلومتر لوله کشی آب خام برای آبیاری فضای سبز شهری در این دوره صورت گرفت و با راه اندازی تصفیه خانه در پارک کومش ، استفاده از پساب شهر مهدیشهر برای افزایش ظرفیت آبیاری فضای سبز شهر میسر گردید .

شهردار سمنان خاطرنشان کرد : سمنان در گذشته به شهری در باغ معروف بود که بنا به دلایل مختلف انسانی و زیست محیطی اثر کمی از آن باغ ها مانده ولی با عنایت شورای اسلامی شهر و همت مسئولان شهرداری هشت باغ راه به متراژ ۱۵ کیلومتر مرمت و بازآفرینی شد که این اقدام علاوه بر احیای باغ های پیرامونی ، مورد استفاده شهروندان برای استفاده های فراغتی ، تفریحی و پیاده روی می شود .