۶۲ مورد حادثه و حریق در فرودین ماه

  • ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۳۳۹ بازدید

۲۲۸۸ مورد تماس در اولین ماه سال جدید؛

۶۲ مورد حادثه و حریق در فرودین ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اولین ماه سال جدید ۲۵ مورد آتش سوزي و ۳۷ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۲۸۸ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۲۸ ساعت و ۲۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۲۵ مورد حوادث آتش سوزی را در فرودین ماه ۹۹ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن ( ۱۲ مورد آتش سوزی معابر و فضای سبز ، و آتش سوزی منزل مسکونی و خودرو هر کدام با ۴ مورد) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه افزود: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۳۷ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث (۱۲ مورد) گرفتن حیوانات موذی و نیز (۱۱ مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۴ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۳۳ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده‌اند.