۲۱۹ مورد حادثه و حریق در تیر ماه ۱۴۰۰

  • ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
  • ۲۶۷ بازدید

دومین ماه پرکار برای آتش نشانان سمنانی در سال جدید،

۲۱۹ مورد حادثه و حریق در تیر ماه ۱۴۰۰

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در خرداد ماه امسال ۴۹ مورد آتش سوزي و ۱۶۲ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان به وقوع پيوسته است که در نوع خود بیشترین آمار حوادث در یک ماه را همچون ماه گذشته در چندسال اخیر به خود اختصاص داده است.

سعید اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۰۷۹ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۸۰ ساعت و ۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

وی در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۵۲ مورد حوادث آتش سوزی را در تیر ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۴ مورد آتش سوزی معابر و ساختمان متروکه و آتش سوزی منزل مسکونی و پارکها و فضای سبز با ۱۰ و ۱۱ مورد)رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۱۶۷ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که در نوع خود در چند سال گذشته بی سابقه بوده است که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور(۱۱۱)مورد و گرفتن حیوانات موذی با( ۲۰) مورد رتبه بعدی را دارا می باشد.

اسمعیل پور با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۵ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۱۸۶ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.