۱۹۱ مورد حادثه و حریق در ماهی که گذشت

  • ۶ شهریور ۱۴۰۰
  • ۱۷۷ بازدید

۲۰۱۱ مورد تماس در مرداد ماه؛

۱۹۱ مورد حادثه و حریق در ماهی که گذشت

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در پنجمین ماه سال جدید ۳۷موردآتش سوزي و ۱۵۴ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۰۱۱ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۵ ساعت و ۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۴۲ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۳۷ مورد حوادث آتش سوزی را در مرداد ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۱ مورد آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و بعد از آن حریق منزل مسکونی با ۶ مورد ) بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۱۵۴ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۱۰۶ مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور و (۱۴ مورد) مربوط به گرفتن حیوانات موذی بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۷ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۱۷۹ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.