۱۸۱۱۹ دانش آموز سمنانی با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند

  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۰۰ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

۱۸۱۱۹ دانش آموز سمنانی با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از پایان آموزش مفاهیم مدیریت پسماند در سطح مدارس ابتدایی شهر سمنان در دومین روز دهه مبارک فجر خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت:این طرح از ۱۸ آبان ماه آغاز و تعداد ۱۸۱۱۹ دانش آموز تحت آموزش قرار گرفتند که از این تعداد ۹۰۴۱ نفر دختر و ۹۰۷۸ نفر پسر و در ۶۹ مرکز آموزشی سطح ابتدایی بوده است.

وی افزود:این طرح در ۱۴ بهمن ماه پایان و موضوعات آموزشی با محوریت لزوم جداسازی پسماند های تر و خشک و خطرناک، مدیریت صحیح پسماندهای خانگی،راههای کاهش تولید زباله و کاهش آلودگی محیط زیست بود.

پیوندی درخصوص لزوم‌از اجرای این طرح عنوان کرد:نقش آموزش در میان کودکان نقشی کارآمد ، موثر است و با سرمایه گذاری میتوانیم گامی مهم در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست برداریم و ما بر آنیم تا با ادامه و استمرار آموزش های لازم راهی در جهت تحکیم این فرهنگ باز کنیم تا این دانش آموزان بعنوان همیار طبیعت و پیام آوران پاکیزگی حافظان محیط زیست در خانه وکاشانه خود باشند.

این مقام مسئول درپایان ضمن قدردانی از همکاری شایسته آموزش وپرورش شهرستان سمنان و مدیریت مدارس سطح شهرسمنان خاطر نشان کرد:آموزش با تکرارو تمرین و الگوبرداری مناسب از والدین در منزل مستمر ثمرخواهد بود که امید است همشهریان سمنانی با تفکیک زباله از مبداء و خروج بموقع پسماندهای خانگی راس ساعت ۲۰ درجهت نهادینه کردن وفرهنگسازی یاریگر ما در مدیریت شهری باشند.