۱۷۶ مورد حادثه و حریق در خرداد ماه

  • ۷ تیر ۱۳۹۹
  • ۶۶۷ بازدید

ماهی پرکار برای آتش نشانان سمنانی در چند سال اخیر؛

۱۷۶ مورد حادثه و حریق در خرداد ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان : در خرداد ماه امسال ۷۶ مورد آتش سوزي و ۹۰ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است که در نوع خود بیشترین آمار حوادث در یک ماه را در چند سال اخیر به خود اختصاص داده است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۵۵۰ تماس که با سامانه “۱۲۵” زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۸ ساعت و ۳۳ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۱۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۷۶ مورد حوادث آتش سوزی را در خرداد ماه ۹۹ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۵۲ مورد آتش سوزی معابر و فضای سبز ، و آتش سوزی منزل مسکونی با ۱۰ مورد)) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۹۰ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور(۲۹) مورد و گرفتن حیوانات موذی با ( ۲۶) مورد و محبوسی در اماکن (۱۶ مورد) رتبه بعدی را دارا می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۹ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۱۱۷ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد در ماه گذشته ۱۷۱۶ نفر ساعت آموزش درون سازمانی (نیروهای عملیاتی سازمان)و ۱۰۰ نفر ساعت آموزش برون سازمانی برای پرسنل ادارات و شرکت ها توسط این سازمان صورت گرفته است.