۱۶۷ مورد‌حادثه و‌حریق در تیرماه امسال توسط آتش نشانان سمنان پوشش داده شده است

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۳۸۸ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی و‌خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد؛

۱۶۷ مورد‌حادثه و‌حریق در تیرماه امسال توسط آتش نشانان سمنان پوشش داده شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در تیرماه ۵۴ مورد آتش سوزي و ۱۱۳ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رضا رهایی گفت: در چهارمین ماه سال ۱۴۰۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۱۷۱۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۹ ساعت و ۳۴ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رهایی عنوان کرد:آتش نشانان ۵۴ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۶ مورد) مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات ، (۱۳ مورد) مربوط به حریق پارکها و فضای سبز بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۱۱۳ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۶۶ مورد) و گرفتن حیوانات موذی با ۲۱ مورد د رتبه بعدی قرار دارد.

سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۴ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در تیر ماه در این عملیات ها ۱۱۲ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.