۱۶۰ مورد حادثه و حریق در ماهی که گذشت

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • ۶۶ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري سمنان خبر داد:

۱۶۰ مورد حادثه و حریق در ماهی که گذشت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماهی که گذشت ۶۱ مورد آتش سوزي و ۹۹ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رضا رهایی بیان کرد: در خرداد ماه سال ۱۴۰۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۱۶۵۰ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۸۱ ساعت و ۳۷ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۰۹ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

وی در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۶۱ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۷ مورد) مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات ، (۱۲ مورد) مربوط به حریق پارکها و فضای سبز و (۱۱ مورد) مربوط به حریق منزل مسکونی بوده است .

رهایی گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۹۹ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۳۷ مورد) و گرفتن حیوانات موذی با ۲۶ مورد د رتبه بعدی قرار دارد.

سرپرست سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۹ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در خرداد ماه در این عملیات ها ۶۳ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.