۱۴۷ مورد حادثه و حریق در دی ماه ۱۴۰۰

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
  • ۷۵ بازدید

۲۵۴۵ تماس با سامانه ۱۲۵ در ماهی که گذشت

۱۴۷ مورد حادثه و حریق در دی ماه ۱۴۰۰

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان، معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۴۹ موردآتش سوزي و ۸۴ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

رهایی گفت: در دیماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۵۴۵ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۷۷ ساعت و ۶ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۴۹ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن( ۱۲ مورد مربوط به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ۱۱ مورد مربوط به حریق خودرو و حریق منزل مسکونی) برای هرکدام بوده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۸۴ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماههای قبل مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور(۴۵ مورد) و گرفتن حیوانات موذی ۱۵ مورد می باشد.

رهایی با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۱ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در دیماه در این عملیات ها ۹۸ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.