۱۳۶ مورد حادثه و حریق در مهرماه سال ۹۸

  • ۹ آبان ۱۳۹۸
  • ۶۶۲ بازدید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۵۴ مورد آتش سوزي و ۸۲ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: درمهر ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۹۸۸ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۸ ساعت و ۷ دقیقه  عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۲۸  ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۵۴ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۷ مورد به آتش سوزی معابر و ساختمانهای متروکه و ضایعات)) را به خود   اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۸۴ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث  نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماههای قبل  مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور (۴۵ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۴ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۸۶ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد:  در این مدت تعداد ۵۴۹۱ نفر ساعت از کارکنان ادارات، شرکتها و مدارس  دوره‌های آموزش مقدماتی را  به جهت آموزش فرهنگ ایمنی  فرا گرفتند.