۱۳۲ مورد حادثه و حریق در تیر ماه

  • ۵ مرداد ۱۳۹۹
  • ۵۸۳ بازدید

۲۴۵۰ مورد تماس با سامانه آتش نشانی در ماهی که گذشت؛

۱۳۲ مورد حادثه و حریق در تیر ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماهی که گذشت ۵۱ مورد آتش سوزي و ۸۱ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است .

اسمعیل پور در این باره گفت: در تیر ماه، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۴۵۰ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۵۸ ساعت و ۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۵۱ مورد حوادث آتش سوزی را در ماهی که گذشت پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۲۶ مورد آتش سوزی معابر و فضای سبز ) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۸۱ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به گرفتن حیوانات موذی(۲۴)مورد و محبوس شدن افراد در آسانسور با( ۲۶) مورد رتبه بعدی را دارا می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۲ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در تیرماه در این عملیات ها ۷۲ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده‌اند.