۱۳۲مورد حادثه و حریق در مرداد ماه

  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۸۳ بازدید

۱۶۸۴۲ مورد تماس با سامانه آتش نشانی در ماهی که گذشت؛

۱۳۲مورد حادثه و حریق در مرداد ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماهی که گذشت ۶۳ مورد آتش سوزي و ۶۹ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است .

اسمعیل پور در این باره گفت: در مرداد ماه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۱۶۸۴۲ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۳ ساعت و ۵۶ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین۳ دقیقه و ۱۷ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۶۳ مورد حوادث آتش سوزی را در ماهی که گذشت پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۲۶ مورد آتش سوزی معابر, ساختمان های متروکه و ضایعات )) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۶۹ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امدادرساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث مربوط به گرفتن حیوانات موذی (۲۴) مورد و محبوس شدن افراد در آسانسور با ( ۲۳) مورد رتبه بعدی را دارا می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۱۴ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در تیر ماه در این عملیات ها ۷۸ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امدادرسانی شده‌اند.