۱۲ نقطه حادثه خیز سمنان اصلاح هندسی شدند

  • ۱۸ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۱۲ بازدید

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی ترافیک شهرداری سمنان خبر داد:

۱۲ نقطه حادثه خیز سمنان اصلاح هندسی شدند

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی ترافیک شهرداری سمنان از اعمال اصلاح هندسی در ۱۲ نقطه حادثه خیز برای ایمن سازی محورهای عبوری شهر خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مسعود میرشریفی در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : امروزه، موضوع تامين تردد ايمن در سطح شبکه راه هاي درون شهري و برون شهري يکي از اصول اساسي حاکم بر مهندسي راه، ترافيک و برنامه ريزي حمل و نقل است.

میرشریفی با اشاره به الویت اول قرار داشتن مبحث ايمني در معابر درون شهری در برنامه هاي مديريت حمل و نقل شهرداری سمنان گفت : در راستای ایمن سازی معابر سطح شهر و کاهش تصادفات درون شهری و بر اساس وظایف سازمان مدیریت و مهندسی ترافیک ، در نه ماهه امسال ، ۱۲ نقطه حادثه خیز در سطح شهر شناسایی شده که بعد از انجام مطالعات، اصلاح هندسی روی این معابر و با اعتبار ۶۵۰۰ میلیون ریال عملیاتی شده اند .

وی ادامه داد : تا پایان سال جاری دو نقطه مهم شهر هم در الویت اصلاح هندسی قرار دارد و به مرور و براساس اولویت و حجم ترافیک در سطح شهر نقاط و گره های حادثه ساز اصلاح خواهند شد.

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی ترافیک شهرداری سمنان خاطرنشان کرد : شهرداری سمنان همواره مطالعات شهری را در راستای حل مشکل ترافیک و بهبود وضعیت حمل نقل درون شهری در دستور کار قرار دارد و طبق این مطالعات نقاط و مناطقي که داراي تردد بيشتري هستند از اولويت بيشتري براي اجراي پروژه هاي ايمني برخوردارند.