۱۲۹۱ مورد حادثه و حریق در سالی که گذشت توسط آتش نشانان سمنانی پوشش داده شد.

  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
  • ۱۱۸۹ بازدید

۲۹۶۶۸ تماس با سامانه آتش نشانی سمنان در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی آتش نشانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: سال گذشته ۵۲۶ مورد آتش سوزي و ۷۶۵ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در سال ۹۸ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۲۹۶۶۸ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۶۱۳ ساعت و ۵۸ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۵۲ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۵۲۶ مورد حوادث آتش سوزی را در سال ۹۸ پوشش دادند که علل حریق های رخ داده شامل بي احتياطي ، نقص فنی خودرو ، اتصالی برق و … بوده که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۲۱ مورد)به معابر ( ساختمان های متروکه ، ضایعات و سطل های زباله) اختصاص دارد و حریق منزل مسکونی و پارکها و فضای سبز هر کدام با ۹۴ مورد رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در سال گذشته در ۷۶۵ مورد حادثه جداگانه شامل باز کردن درب منزل و خودرو (محبوسی) ، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و …. شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني نموده و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۲۷۳ مورد)نیز مربوط به محبوس شدن در کابین آسانسور بوده است و محبوس شدن افراد در اماکن و منازل با ۱۶۶ مورد بوده و گرفتن حیوانات موذی با ۱۵۴ مورد که در رتبه های بعدی قرار دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۹۳ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در سال ۹۸ در این عملیات ها ۸۳۰ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد : در سالی که گذشت تعداد ۳۸۸۲۳ نفر ساعت از پیش دبستانی ها ، مدارس سطح شهر،دانشجویان و کارکنان ادارات ، شرکتها ، موسسات دولتی و … دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.