یخ آب زدگی زمستانه آغاز شد

  • ۵ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۱۵ بازدید

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد ؛

یخ آب زدگی زمستانه آغاز شد.

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ با توجه به لزوم مبارزه با آفات در دوره های مختلف رشد گیاه و حتی در زمان استراحت و خواب زمستانی، این سازمان اجرای طرح یخ آب زدگی را در برنامه کاری خود قرار داده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت: در راستای مبارزه بیولوژیکی، واحد اجرایی این سازمان با جاری کردن آب پای درختان و درخچه ها در دمای سرد که امکان یخ زدن سطح خاک فراهم شده و مانع از تنفس کرم ها و آفت میشود اقدام به انجام عملیات یخ اب زدگی مینمایند .

قاسمی افزود : یخ آب دادن پای درختان را به دلیل اجرای، آسان، نداشتن بار مالی، استفاده نکردن از مواد شیمیایی، سمی و پر خطر برای محیط زیست و نداشتن آثار جانبی در دستور کار داریم، زیرا این کار احتمال رشد کرم سفید ریشه، و پوره آبدزدک را برای درختان کاهش میدهد.

وی خاطر نشان کرد: با انجام این عملیات میتوان در حفظ و ضخیره سازی رطوبت در سرما و مصرف آن در فصول گرم سال، بهبود ساختمان خاک در اثر انقباض و انبساط آن (پوک شدن خاک ) و کاهش تنش های محیطی اقدام کرد .