” گوهر علم در گران بهاترین صدف تاریخ، یعنی کتاب جای گرفته است.”

  • ۲۶ آبان ۱۳۹۹
  • ۷۳۶ بازدید

پیام تبریک رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در طی پیامی نوشت:” گوهر علم در گران بهاترین صدف تاریخ، یعنی کتاب جای گرفته است.”

عباس بابایی ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، مطالعه کتاب را خوراک روح و فکر انسان دانست و اظهار داشت: بی گمان، هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش تر از کتاب نیست در پرتو کتاب، سرسبزی، شکوفایی و بالندگی فرهنگی ما به اوج می رسد و والاترین جایگاه را در گستره فردی و اجتماعی، کسب می کند و این نورافشانی موجبات تعالی دل ها و اندیشه ها را فراهم می نماید. کتاب مفید، چونان چشمه ساری است که روح تشنگان حقیقت را سیراب می کند و کتاب در حقیقت وزش نسیم معرفت به سوی انسان هاست. در همه جوامع، کتاب دارای ارزش و مرتبه والایی بوده و اهمیت آن تا جایی است که خداوند بزرگ هم، پند و اندرزهایش را در قالب کتاب به بندگانش ارزانی داشته است.

وی با اشاره به اینکه امروزه یکی از الزامات و ضروریات یک جامعه مدنی و مدرن به میزان ارتباط اعضای جامعه با مقوله مطالعه و پژوهش بستگی دارد ، گفت: کتاب همواره در تمامی دوره‌ها و زمان‌ها کمک حال بشر بوده است تا آدمی با اندیشه‌های سالم در مسیر درست زندگی گام بردارد.

بابایی در ادامه با بیان اینکه میزان پیشرفت فرهنگ در هر جامعه بستگی تنگاتنگی به میزان مطالعه فردی و برخورد مناسب افراد آن جامعه با کتاب و کتابخوانی دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم‌ جامعه‌ای‌ پیشرو داشته‌ باشیم‌ و هر روز فاصله‌ ما از نظر تمدن‌ و تکنولوژی‌ با جوامع‌ پیشرفته‌ بیشتر نشود، همچنین‌ اگر بخواهیم‌ از نظر فرهنگی‌ جامعه ای‌ بهنجار داشته‌ باشیم، یعنی‌ جامعه‌ای‌ که‌ بتواند از یک‌ تاریخ‌ و فرهنگ‌ غنی‌ و عظیم‌ حمایت‌ کند و حامی‌ و نماینده‌ آن‌ در بین‌ کشورهای‌ دیگر باشد، باید برای‌ اهمیت‌ و ارزش‌ دادن‌ افراد به‌ مطالعه‌ عمیقاً در اندیشه‌ بود و به شکل وسیعی برنامه‌ریزی‌ کرد، زیرا ما چه‌ بخواهیم‌ چه‌ نخواهیم‌ تکنیک‌، دانش‌ و فناوری‌ روز به‌ ما دیکته‌ خواهد شد. پس‌ جامعه‌ باید وسایل‌ ارتقاء و زمینه های‌ ایجاد آن‌ را فراهم‌ کند.

اینجانب ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به عموم مردم عزیز بخصوص دوستداران این گنجینه بی بدیل، از تلاش و کوشش خالصانه کتابداران بخصوص کتابداران استان سمنان که در مسیر ترویج علم ، دانش و آماده سازی منابع علمی و امکانات کتابخانه ای فعالیت دارند، تقدیر و تشکر می نمایم.