گلکاری بهاره سمنان در استقبال از نوروز

  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  • ۲۴۹ بازدید

رئیس سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان عنوان کرد:

گلکاری بهاره سمنان در استقبال از نوروز

رئیس سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان از تداوم کاشت گل تا پایان سال خبرداد و گفت : تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار گل و نهال در سطح شهر کاشت شده است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید محمد قاسمی اظهار داشت : به‌ منظور استقبال از نوروز و ایجاد محیطی جذاب و بانشاط برای شهروندان و مهمانان نوروزی، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه گل‌کاری بوستان ها ، بلوارها و میادین سطح مناطق سه گانه شهر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان انجام شده است .

قاسمی با اشاره به متراژ گلکاری های انجام شده گفت : ۱۵ هزار مترمربع از فضای شهر به کاشت گل‌های دائمی و فصلی بهاره اختصاص یافته و سعی شد تا گل‌های کاشته شده متناسب و سازگار با آب و هوای اقلیمی شهر سمنان انتخاب شود تا بیشترین زیبایی و دوام و ماندگاری لازم در شرایط جوی را داشته باشند.

وی افزود : کاشت ۴۰ هزار گلدان ، سه هزار جعبه گل در کنار کاشت ۱۰ هزار نهال درختان مثمر و غیرمثمر و کاشت ۵ هزار درختچه زینتی و توزیع رایگان ۴۵۰۰ نهال به شهروندان و کاشت ۱۲۰۰ نهال توسط سازمان های مردمی از مهمترین اقدامات استقبال از بهار این سازمان بود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان از تداوم کاشت گل تا پایان سال خبرداد و افزود : مجموعه شهرداری سمنان ، شهر را آماده استقبال از بهار می‌کند و سعی می شود با توجه به اقلیم کویری ، چهره زیبای شهر نمایان شود .