گردشگری سمنان با تعامل مدیریت شهری و میراث فرهنگی تقویت می شود

  • ۱۱ آبان ۱۴۰۰
  • ۲۵۶ بازدید

رئیس شورای شهرستان مطرح کرد :

گردشگری سمنان با تعامل مدیریت شهری و میراث فرهنگی تقویت می شود

رئیس شورای شهرستان سمنان از تعامل مدیریت شهری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان در راستای تقویت گردشگری شهری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، حسین موسوی صبح امروز در نشست با رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سمنان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مدیریت شهری و شورای شهرستان ، توسعه گردشگری است گفت : توسعه گردشگری سمنان با ارتباط و تعامل مدیریت شهری و میراث فرهنگی رشد خواهد یافت.

موسوی با اشاره به زمینه های مشترک همکاری و تعامل دوجانبه ، به لزوم ایجاد مرکز همکاری های بین المللی راه ابریشم در سمنان تاکید کرد و افزود : بزودی اطلاعات دقیقتر در خصوص این مرکز منتشر شده که در این زمینه هم نیازمند تعامل و همکاری با اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواهیم بود.

وی با اعلام آمادگی همکاری مدیریت شهری و شورای شهرستان سمنان در حوزه‌های مختلف با اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری گفت: می‌توانیم با مدیریت اصولی به ماندگاری و پویایی اقتصاد شهر با بهره گیری از ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری کمک کنیم.

مریم معتمدی رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سمنان نیز در این نشست با تاکید بر توسعه گردشگری شهری، اظهار داشت : با توجه به شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است، گردشگری به عنوان یک مولفه مهم می تواند در راستای اشغال زایی و بهبود مشکلات موجود موثر واقع شده و تعامل سازمان میراث فرهنگی با شهرداری و شورای شهرستان می تواند آینده خوبی را در اجرای هدفمند پروژه ها و برنامه های گردشگری رقم بزند .