کمپ زائر شهرداری سمنان در یک ماه و نیم گذشته میزبان ۱۲ هزار نفر بود

  • ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
  • ۷۴ بازدید

شهردار سمنان؛

کمپ زائر شهرداری سمنان در یک ماه و نیم گذشته میزبان ۱۲ هزار نفر بود

شهردار سمنان گفت: کمپ زائر در ورودی غربی شهر سمنان میزبان ۲ هزار و ۸۲۲ خودرو و به طور میانگین بیش از ۱۲ هزار نفر از اول مرداد تا سیزدهم شهریور ۱۴۰۱ بود که مردم استان خوزستان با ۳۹۸ خودرو بیشترین میهمانان شهر بودند و به همین خاطر نامه ای جهت ارتباط گردشگری به مرکز این استان ارسال کردیم تا جلساتی بین شهردار و اعضای شورای ۲ شهر برگزار کنیم. در خصوص سایر استانها هم به تدریج این دیدارها و تفاهم نامه های جذب گردشگر انجام خواهد شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد در نشست صد و هشتم شورای شهر سمنان گفت: بر اساس بررسی خودروها از ۳۱ استان ایران در کمپ زائر اقامت کردند که آذربایجان شرقی با ۱۵۱، آذربایجان غربی با ۷۲ ، اصفهان با ۱۰۲،زنجان با ۱۷۷،کردستان با ۱۴۴،لرستان با ۱۷۹،مرکزی با ۱۲۷،کرمانشاه با ۱۰۷ ،فارس با ۲۲۸،کرمان با ۲۵۰ و خوزستان با ۳۹۸ خودرو بیشترین هموطنانی بودند که در این کمپ اقامت کردند.

وی تاکید کرد : این آمار تنها مربوط به کمپ زائر در مدت ذکر شده بدون در نظر گرفتن پارک هایی از جمله سوکان و ۱۷ شهریور است و این نشان از اهمیت رسیدگی به ورودی های شهر دارد.

مرتضی نژاد ادامه داد: ساماندهی ورودی شمالی شهر از سوی مهدیشهر و ایجاد رفوژ میانی همزمان با اجرای پل شهید سلطانی و نصب پل عابر پیاده انجام می شود.

وی در خصوص عملیات عمرانی میدان قومس گفت: سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها در حال اجرای عملیات عمرانی میدان قومس در فاز دوم است که تا دهه فجر افتتاح می شود و ساخت و نصب المان این میدان در فاز سوم آن اجرا می شود.

در خصوص ورودیهای غربی و شرقی نیز جدول‌گذاری و ایجاد رفوژ میانی در دستور کار قرار دارد که با هماهنگی ادارات ذیربط از جمله راهداری و پلیس راه انجام می گیرد.