کلینیک حقوق کودک در سمنان راه اندازی می شود

  • ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱۹۹ بازدید

شهردار سمنان:

کلینیک حقوق کودک در سمنان راه اندازی می شود.

شهردار سمنان از افتتاح کلینیک حقوق کودک در دهه فجر امسال با حضور دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید محمد ناظم رضوی با اعلام این خبر افزود : شهر سمنان طبق ابلاغ وزارت کشور و دفتر یونسیف ایران به عنوان یکی از شهرهای پایلوت دوستدار کودک انتخاب گردیده و از سال ۹۸ برنامه های متعددی را در این حوزه اجرا نموده است .

ناظم رضوی ادامه داد : یکی از ابعاد حقوق شهروندی رعایت حقوق کودک است و هدف اصلی ایجاد این کلینیک نیز ارتقای سطح دانش و آگاهی جامعه پیرامون حقوق کودکان و خانواده است.

وی نقش فعالیت های این کلینیک را در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر دانست و گفت : از مهم ترین عوامل تامین سلامت کودکان، میزان آگاهی ونگرش والدین از حقوق شهروندی کودکان وراههای تامین آن است . برای اینکه کودک بتواند از حقوق شهروندی برخوردار باشد و از آنها استفاده کند نیاز است مهارت هایی را آموزش ببیند که با ارائه این آموزشها در کلینیک حقوق کودک همراه با مشاوره روان‌شناختی کودکان، حمایت‌های حقوقی و آموزش و ترویج حقوق کودک می توان در ترویج این مهم تلاش نمود .

شهردار سمنان خاطر نشان کرد : کلینیک حقوق کودک سمنان در ساختمان فرهنگسرای امید خانواده در دهه فجر امسال با حضور دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری افتتاح و آماده خدمت رسانی به مخاطبین خواهد بود .