کلینیک حقوق کودک در سمنان با حضور معاون وزیر دادگستری افتتاح شد

  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
  • ۳۱۰ بازدید

شهردار سمنان:

کلینیک حقوق کودک در سمنان با حضور معاون وزیر دادگستری افتتاح شد

شهردار سمنان در آیین افتتاح کلینیک حقوق کودک ابراز داشت: اقدامات برای شهر دوستدار کودک از مرداد سال گذشته صورت آغاز شد و سمنان جزو ۱۲ شهر معرفی شده برای اجرای آزمایشی شهر دوستدار کودک است و در این مدت کوتاه اقدامات ارزشمندی برای تحقق این چشم‌اندار انجام شده است.

سید محمد ناظم رضوی ادامه داد: افتتاح کلینیک حقوق کودک، راه‌اندازی اولین پارک هوشمند ایران،«شهربازی بزرگ سیمرغ»، «مرکز تخصصی کودک و خانواده کارن» و راه‌اندازی استودیو کودک، از جمله اقدامات در راستای دستیابی این شهر به عنوان «سمنان،شهر دوستدار کودک» است.

شهردار سمنان تصریح کرد: برگزاری جشنواره نقالی، راه‌اندازی بخش‌های مختلف روانشناسی، سرگرمی، فرهنگی و آموزشی و راه‌اندازی آژانس مادر و کودک برای سفر ایمن از دیگر اقدامات در راستای سمنان شهر دوستدار کودک است.

رییس شورای اسلامی استان سمنان هم گفت: زمینه استعدادیابی کودکان و نوجوانان توام با هنرشناسی در شهر سمنان به عنوان شهر دوستدار کودک ایجاد شود.

عباس آلبویه اظهار داشت: اقدامات در حوزه کودک و تحقق راهبرد دوستدار کودک در واقع اقدامی پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی و کمک به استعدادیابی کودکان است.

رئیس شورای اسلامی استان سمنان بیان کرد: تحقق برنامه‌های چشم‌انداز حقوق کودک و شهر دوستدار کودک در سمنان نیازمند همراهی و هم‌افزایی بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف با شهرداری است.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری به منظور افتتاح کلینک حقوق کودک و افتتاح چهاردهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک به استان سمنان سفر کرد.