کلاس آموزشی آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی در حوزه سرویس های دانش آموزی

  • ۱۴ آبان ۱۳۹۸
  • ۱۰۴۰ بازدید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، کلاس توجیهی رانندگان سرویس های مدارس شهر سمنان در سالن اجتماعات سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان با حضور جناب سرهنگ عباسی رئیس پلیس راهور و جناب سرهنگ همت خواه مسئول آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور سمنان و همچنین سرپرست سازمان و مسئول سامانه سپند سازمان برگزار گردید .

?در ابتدا مجید کاشی سرپرست سازمان ضمن معرفی سامانه سپند و لزوم ثبت نام رانندگان و اولیا دانش آموزان در این سامانه ، از رانندگان مدارس بعنوان معلم پرورشی سیار مدرسه نام برده و گفت: راننده های ما باید از حیث توانمندی تربیتی و توانمندی فنی برای حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان کوشا باشند. و رانندگان متعهد و اخلاق مدار در خدمت جامعه هدف ما که دانش آموزان هستند باشند.

?کاشی هدف از برگزاری کلاس‌های آموزشی ـ توجیهی ویژه رانندگان را کنترل و پیشگیری از بروز احتمالی آسیب‌های اجتماعی در سرویس مدرسه دانست و بیان نمود یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های اولیای دانش آموزان بحث سرویس مدارس استوی ، تصریح کرد: استفاده از رانندگان صلاحیت دار و خودروهای مناسب و استاندارد از اولویت‌های اساسی این بخش بوده که در این جهت همکاری و همیاری سایر دستگاه‌های ذیربط موثر و راهگشا خواهد بود.

?در ادامه جناب سرهنگ عباسی با اعلام این مطلب که آموزش رانندگان سرویس های مدارس یکی از اولویت های کاری سازمان دانش آموزی در راستای ماده ی ۱۷ کمیته ی سرویس مدارس است گفت : این کلاس آموزشی از حیث مسائل فرهنگی و آرامش روحی و روانی و از حیث مسائل تربیتی و روانشناسی و همچنین مسائل فنی و رعات قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس راهور برگزار گردیده و آموزش های لازم را به رانندگان داده که این مرحله ی اول آموزش هاست .

?جناب سرهنگ عباسی موارد مورد نظر و قابل تامل که می بایست رانندگان سرویس مدارس مد نظر خود قرار دهند را بیان نمودند .حضور به موقع در مسیرها ،اطلاع رسانی به موقع به مدرسه و اولیا در مواقعی که برای راننده یا خودرو مشکلی پیش می آید و تعیین خودرو و راننده صلاحیت دار جایگزین ، دارا بودن کارت صلاحیت و تندرستی و همکاری با اولیا ومدرسه ازجمله مواردی بود که دراین جلسه به رانندگان یادآوری گردید . وی ضمن تشبیه فضای داخل ماشین به کلاس دوم دانش آموزان ، درصورت استفاده ی صحیح ازاین فضا آن را یک فرصت ناب برای یادگیری خواندند.

?در پایان با آرزوی داشتن یک سال تحصیلی به دور از هرگونه اتفاق و سرشار از موفقیت و سلامتی برای رانندگان و دانش آموزان کلاس آموزشی با ذکر صلوات به پایان رسید .