کتاب “هزار و یک منزل” از استاد فرهنگ شکوهی

  • ۴ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۱۷۰ بازدید

هشتمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت:

کتاب “هزار و یک منزل” از استاد فرهنگ شکوهی

هشتمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: هشتمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضوراساتید، شاعران و شهروندان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برپا شد.

عباس بابایی طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب “هزار و یک منزل” از استاد فرهنگ شکوهی به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی علی دولتیان، محمد رضا طاهریان، محمود کاشیان، عبدالمحمد خالصی و خانم ها شریعت پناهی و ملیکا امید پور مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بابایی در ادامه افزود: در ادامه این نشست جمعی از کودکان پیش دبستانی شهر ادب دو شعر را به زبان سمنانی در حضور شهروندان اجرا کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنان عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان از استاد فرهنگ شکوهی به همراه هدایا و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

عباس بابایی در پایان با اعلام اینکه نهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه ۲۷ آذر در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود، خاطر نشان کرد: در نهمین نشست در خصوص کتاب”مُ بیبین هکاتی” به زبان سمنانی”حرف های مادربزرگم “از علیرضا ضمیری مورد نقد و بررسی قرارخواهد گرفت.

این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برگزار شد.