کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) از زنده یاد رحیم معماریان

  • ۲ آذر ۱۴۰۱
  • ۴۲ بازدید

در سیزدهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت:

کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) از زنده یاد رحیم معماریان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: سیزدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر سمنان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی،مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی برپا شد.

امیر نجم طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) از زنده یاد رحیم معماریان به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب ها با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی علی دولتیان و محسن ذوالفقاری مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

نجم در ادامه افزود: در ادامه این نشست جمعی از کودکان گروه سمنی زکی دو شعر از شعر های زنده یاد رحیم معماریان را به زبان سمنانی در حضور شهروندان اجرا کردند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنان عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ازخانواده زنده یاد استاد رحیم معماریان و مجری این نشست ها توران ضمیری و مسئول گروه سمنی زکی محترم ترحمی به همراه هدایا و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شدند.

امیر نجم در پایان با بیان اینکه سیزدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه ۲۵ آبان در سالن شهید بابایی شهرداری مرکز برگزار شد، خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برپا گردید.