کتاب “مُ بی بین هکاتی” به زبان سمنانی”حرف های مادربزرگم “از علیرضا ضمیری

  • ۱ دی ۱۳۹۸
  • ۳۱۹ بازدید

نهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت:

کتاب “مُ بی بین هکاتی” به زبان سمنانی”حرف های مادربزرگم “از علیرضا ضمیری

نهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: نهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضوراساتید، شاعران و شهروندان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برپا شد.

عباس بابایی طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب “مُ بی بین هکاتی” از حرف های مادربزرگم “از علیرضا ضمیری “به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی علی دولتیان ، استاد خالصی،شکوهی،مقدسی،دولتیان ،اعوانی، کاشیان،عبدوس،خیرخواه،شیوایی ،ترحمی،عموزاده و … مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بابایی در ادامه افزود: در ادامه این نشست جمعی از کودکان پیش دبستانی روستای خیر آباد شعر شب یلدا را به زبان سمنانی در حضور شهروندان اجرا کردند. هم چنین فاطمه نوحی شعری از رمضانعلی عراقی در وصف شب یلدا به زبان سمنانی در این آیین خواندند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنانی عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان از استاد فرهنگ شکوهی به همراه هدایا و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

عباس بابایی در پایان اعلام کرد: نهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه ۲۵ دی در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برگزار شد.