کتاب “مثنوی بیابانک” در گذر زمان از مجید صبوری

  • ۲۸ دی ۱۳۹۸
  • ۸۷۴ بازدید

در دهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت:

کتاب “مثنوی بیابانک” در گذر زمان از مجید صبوری

دهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: دهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده بر پا شد.

عباس بابایی طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب “مثنوی بیابانک در گذر زمان ” از مجید صبوری شاعر و پژوهشگر روستای بیابانک که مجموعه اشعار به زبان سمنانی و بیابانکی در این مجموعه گرد آوری کرده است به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی علی دولتیان ، ناصر چلوییان،عمادالدین و خانم صبوری و … مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بابایی افزود: در ادامه این نشست سید محمد کاردان خواننده بیابانکی دو ترانه از اشعار مجید صبوری به زبان سمنانی و بیابانکی در حضور شهروندان اجرا کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنانی عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، موسسه فرهنگی هنری سمن بویان و شورا و دهیاری روستای بیابانک از مجید صبوری به همراه هدایا و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

عباس بابایی در پایان اعلام کرد: یازدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه ۳۰ بهمن در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برگزار شد.