کتاب ” سمنی آسِمُن پی ” مورد نقد و بررسی قرار گرفت

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
  • ۱۳۴ بازدید

در دوازدهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی:

کتاب ” سمنی آسِمُن پی ” مورد نقد و بررسی قرار گرفت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: دوازدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده بر پا شد.

امیر نجم طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب “سمنی آسمن پی ” که مجموعه اشعار ۲۵ شاعر سمنانی با موضوع وطن، شهید و انقلاب اسلامی که به همت بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان سمنان گرد آوری شده است به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

نجم در ادامه افزود: در این نشست علی دولتیان نویسنده و پژوهشگر سمنانی موضوعاتی از این کتاب در جمع حضار ارائه نمودند.

همچنین محسن ذوالفقاری، ابوالفضل اعوانی، مصطفی ترحمی و مجید صبوری شعر های این کتاب را به نمایندگی از شاعران این اثر در میان جمع خواندند و گروه سرود سمنی زکی شعر “ایران” از کتاب سمنی آسمن را در حضور شهروندان اجرا کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنانی عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست ادبی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختران به تمامی دختران هدایی اهدا شد.