کاهش ۷ درصدی حوادث آتش سوزی و امداد و نجات در ۶ ماهه نخست سال ۹۸

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • ۸۶۶ بازدید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ؛ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۷۲۵ مورد حادثه و حریق در سمنان بوقوع پیوسته که نسبت با مشابه سال قبل شاهد کاهش ۷ درصدی حوادث در سطح شهر بوده ایم.

سعید اسمعیل پور با بیان این‌که سازمان آتش‌نشانی یکی از بخش‌های مهم شهرداری سمنان است ، که وظیفه ایمنی و اطفای حریق را بر عهده دارد، اظهار داشت: در این مدت ۱۲۶۲۳ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی گرفته شده که از این میان تنها ۷۲۵ مورد آن عملیاتی شده است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های آموزشی و پیشگیری در کاهش حوادث و خسارت‌ها اثر زیادی داشته است تصریح کرد: در این مدت در حوزه آموزش ۱۹۹۸۶ نفر ساعت از دانش آموزان مدارس و پیش دبستانی ها ، ادارات ، کارخانجات ، موسسات دولتی و آموزشی و … دوره های مختلف ایمنی و آتش نشانی را فرا گرفتند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان یادآور شد که در حوزه عملیات امداد و نجات شاهد کاهش ۲۱ درصدی حوادث نسبت به مشابه سال قبل بودیم که بخش عمده آن مربوط به کاهش حوادث مربوط به آسانسور بوده است.

وی با اشاره به کاهش ۷ درصدی حوادث در ۶ ماهه نخست سال بیان کرد: کاهش آمار حاکی از آن است که رعایت موضوعات ایمنی در عرصه‌های مختلف زندگی‌ شهروندان فرهنگ‌سازی و نهادینه شده ، که نشانگر اطلاع رسانی دقیق و آموزشهای کاربردی همکاران در سازمان برای شهروندان می باشد.

اسمعیل پور در پایان خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی باید درتمام مراحل ساخت و ساز انواع بناها با تصرف های مختلف نظارت مستمر و دقیق داشته باشد تا رعایت نکات ایمنی را تأیید کند.