کاهش ۵۰درصدی حوادث در شب چهارشنبه سوری آخر سال ۹۹

  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۹
  • ۱۲۸ بازدید

معاون سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

کاهش ۵۰درصدی حوادث در شب چهارشنبه سوری آخر سال ۹۹

۱۶ مورد آتش سوزی در شب گذشته

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در شب چهارشنبه سوری امسال با توجه به اطلاع رسانی و هشدارهای داده شده بخاطر شیوع ویروس کرونا و همچنین همکاری مردم فهیم شهر سمنان شاهد کاهش ۵۰ درصدی حوادث نسبت به سال قبل بودیم.

رضا رهایی از آماده باش کامل و فراخوان نیروهای عملیاتی در ۶ ایستگاه ، امکانات و تجهیزات در این شب خبر داد و گفت: از ساعت ۱۷:۳۰ مورخه ۹۹/۱۲/۲۶ لغایت ۲:۱۵بامداد مورخه ۹۹/۱۲/۲۷ تعداد ۱۶ مورد حادثه آتش سوزی جزئی در سطح شهر شامل(حریق لاستیک ، سطلهای زباله ، شاخ و برگ درختان و … ) بوقوع پیوسته است .

معاون سازمان آتش نشانی سمنان گفت: نیروهای آتش نشانی همانند سنوات گذشته از چند روز مانده به چهارشنبه آخر سال ، بازدید و بررسی هایی از پارکها و بوستانها ، فضاهای مقابل آپارتمانها و هماهنگی پاکسازی از شاخ و برگ درختان، تخلیه سطل های زباله و جمع آوری لاستیک های فرسوده را انجام دادند.

رهایی در ادامه یادآور شد: از دیگر اقدامات صورت گرفته این سازمان میتوان تبلیغات گسترده و نشر پیام های آموزشی ( پوستر و توصیه های ایمنی)، برگزاری مسابقه ویدیویی آژیر ۱۲۵ به جهت فرهنگ سازی با مضمون بهترین پیام ایمنی برای چهارشنبه آخر سال،طراحی موشن گرافی و نشر در فضای مجازی ،نصب بنر ، اطلاع رسانی در خبرگزاری ها و ارائه نکات ایمنی ، را نام برد.

معاون سازمان اتش نشانی در پایان ضمن تشکر از آن دسته از همشهریان که هشدارهای ایمنی این روزها را در قبال در خانه ماندن و عدم حضور در معابر و… را رعایت کردند ، از مردم فهیم شهر اخلاق درخواست کرد: به جهت حفظ سلامتی خود و خانواده از دید و بازدید عید و حضور در تجمعات غیر ضروری و … صرفنظر کنند و با حمایت و همدلی تا ریشه کن کردن این بیماری با به پای مسئولین همراه باشند.