کاشت ۲۵ هزار گلدان و ۶ هزار جعبه از انواع گلهای پاییزه در شهر سمنان

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۲۴۷ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

کاشت ۲۵ هزار گلدان و ۶ هزار جعبه از انواع گلهای پاییزه در شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ یکی از وظایف این سازمان زیباسازی و طراوت بخشیدن به فضای سبز شهری میباشد، به همین منظور در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته، کاشت گل‌های متنوع پاییزی در دستور کاری این سازمان قرار گرفته است.

وی با اشاره به در اولویت قرار دادن کاشت گل‌های زینتی و گل‌های دائمی و چند ساله گفت: با چنین اقدامی علاوه بر لحاظ شرایط سازگاری اقلیمی، هزینه‌های کاشت و نگهداری نیز کاهش پیدا می‌کند و باز کاشت مجدد به حداقل ممکن خواهد رسید.

قاسمی کاشت گل‌های فصلی و متنوع را در ارتقاء سطح سلامت روحی و افزایش نشاط شهروندان تاثیرگذار دانست و افزود: در عملیات کاشت گل های پاییزه، ۲۵ هزار گلدان و ۶ هزار جعبه از انواع گل های فصلی پاییزه مانند ؛ داوودی ، کلم زینتی ، همیشه بهار، ستاره ای و … در معابر، میادین و بوستان های سطح شهر سمنان کاشته می‌شود.

قاسمی در پایان گفت؛ کاشت گل‌های فصلی و متنوع همواره در سلامت روحی و افزایش نشاط شهروندان تاثیرگذار است، اما این مسئله در فصل خزان و کاهش سبزی محیط از اهمیت بیشتری برخوردار است