کاشت نهال با سامانه ۱۳۷ شهرداری سمنان

  • ۱۱ اسفند ۱۴۰۰
  • ۱۳۴ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان گفت :

کاشت نهال با سامانه ۱۳۷ شهرداری سمنان

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان گفت : شهروندان می توانند با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و درخواست کاشت نهال خود را ثبت کنند .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید محمد قاسمی گفت : توجه به درختکاری یکی از مؤلفه‌های حفظ و صیانت از محیط زیست است و شهرداری سمنان در سال های اخیر در راستای ترویج و توسعه فرهنگ درختکاری اقدامات ارزنده¬ای انجام داده که توزیع رایگان ۶۰۰۰ نهال در سال گذشته ، از آن موارد است .

قاسمی با اشاره به توزیع رایگان نهال که همه ساله در مراکز منتخب سطح شهر انجام می شود افزود : برای ارتقای فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی امسال نیز بیش از ۸۰۰۰ نهال رایگان در طول هفته درختکاری، بین شهروندان سمنانی از طریق شورای اسلامی محله ها ، نماز جمعه و ثبت نام در سامانه ۱۳۷ توزیع می شود .

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان ادامه داد : شهروندان می توانند از ۵ لغایت ۱۵ اسفندماه با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و درخواست کاشت نهال خود را ثبت کنند تا نهال در منزلشان کاشته شود و کارشناسان این سازمان تا ۱۷ اسفندماه علاوه بر مراجعه به منازل شهروندان و کاشت نهال‌های متعارف شهری ، ضمن پاسخگویی به سؤالات آن‌ها درباره موضوعاتی نظیر کاشت و نگهداری از درختان برگه‌های آموزشی نیز توزیع می‌کنند.

شایان ذکر است روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.