کارگاه آموزشی كاهش تولید زباله و مدیریت صحیح پسماند برای بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی شهرستان و استان سمنان در استانداری سمنان برگزار شد.

  • ۱۷ دی ۱۳۹۸
  • ۷۶۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

کارگاه آموزشی كاهش تولید زباله و مدیریت صحیح پسماند برای بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی شهرستان و استان سمنان در استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان؛مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند روز پنجشنبه گفت:طی مشارکت و اعلام آمادگی از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان و برگزاری نشست های متعدد واحد آموزش با مدیرکل دفتر اموربانوان،کارگاه آموزشی مدیریت صحیح پسماندهای خانگی و راههای کاهش زباله با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان،مسئول آموزش سازمان و بانوان شاغل دستگاههای اجرایی استان و شهرستان برگزار و در پایان کیسه های سازگار با طبیعت به مدعوین یادبود اهداء گردید.

وی در ادامه افزود: هدف از اجرای طرح آموزشی «بی زباله» با شعار «از خودمان شروع كنیم » ایجاد یك عزم و حركت همگانی برای ترویج و اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست است.

شاه حسینی،مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری درابتدای این کارگاه بیان داشت: همچنین دوره آموزشی بی زباله با هدف كاهش پسماندهای پلاستیكی و مدیریت صحیح و اصولی پسماند در خانه برگزار شد.

وی اضافه كرد: مدیریت كارها در منزل بر عهده بانوان است بنابراین آنها می توانند نقش موثری در مدیریت پسماند خانگی ایفا كنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان اظهار داشت: روزانه یک صد تن پسماند عادی در شهر سمنان تولید و جمع آوری میشود که با مدیریت پسماند، آب و انرژی در خانواده می توان طرح مدیریت و تفكیك زباله را از خانه آغاز كرد. بانوان می توانند یافته های خود را به فرزندان و سایر اعضای خانواده منتقل كرده تا آنها نیز با مدیریت پسماند در حفظ محیط زیست شریك شوند.

پیوندی از دیگر اقدامات مشارکتی واحد آموزش سازمان مدیریت پسماند اینگونه عنوان کرد:آموزش پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی شهر سمنان طی اجرای تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان و گروه نمایشی مقداد بود که برگزاری روز بازیافت و جاگذاری غرفه های بازیافت در مدارس از اقدامات ویژه این سازمان میباشد که تاکنون مورد استقبال بسیار زیاد دانش آموزان قرار گرفت.

وی در ادامه افرود:اجرای طرح مدیریت سبز با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان و سازمان دانش آموزی سمنان که طی حضور مسیول آموزش سازمان مدیریت پسماند سه مدرسه دخترانه شاهد،پیامبر اعظم و هجرت در پایه متوسطه اول ۳۵۰ دانش آموز با مفاهیم صحیح مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبداء آشنا شدند.طرح مدیریت سبز با همکاری اداره کل نوسازی مدارس برای سایر مدارس شهر سمنان در دستور کار می باشد.

این مقام مسئول در پایان ضمن قدردانی از دفتر امور بانوان استانداری،اداره کل آموزش و پرورش استان ،اداره کل نوسازی مدارس و سازمان دانش آموزی سمنان؛ ابراز امیدواری كرد: با برگزاری دوره های آموزشی متنوع و تاكید بر ضرورت فرهنگسازی در خصوص كاهش تولید و بازیافت زباله با همكاری زنان و عموم مردم، شاهد شهری پاكیزه باشیم.