کارگاه آموزشی ایمنی وسلامت کار با مشارکت سازمان سیما ومنظر فضای شهری شهرداری سمنان برگزار شد

  • ۲۵ دی ۱۳۹۸
  • ۷۹۸ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

کارگاه آموزشی ایمنی وسلامت کار با مشارکت سازمان سیما ومنظر فضای شهری شهرداری سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از برگزاری کارگاه آموزشی ایمنی وسلامت کار با مشارکت سازمان سیماومنظر فضای شهری شهرداری سمنان خبرداد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت:این کارگاه آموزشی صبح امروز ویژه نیروهای خدوم وزحمتکش پاکبانان وکارگران سیماو منظرشهری در سالن شهید بابایی با حضور سرهنگ عباسی رئیس پلیس راهور شهرستان سمنان و خانم دکتر عمرانی نماینده مرکز بهداشت تدین برگزار شد.

در ادامه این دوره آموزشی رئیس پلیس راهور درخصوص ایمنی کار اینگونه بیان داشت:رعایت مقررات راهنمایی ورانندگی و اصول ایمنی همچون استفاده از جلیغه ولباس شب رنگ و کلاه ایمنی ویژه موتورسیکلت سواران در محل کار مورد بحث قرارگرفت.

نماینده مرکز بهداشت تدین نیز درخصوص اصول رعایت بهداشتی نیز تاکید کرد:با توجه به فعالیت و زحمات شبانه روزی در محیط اصل اساسی جهت پیشگیری و کنترل بیماری،رعایت بهداشت فردی است که شامل استفاده از لباس کار مجهز به ماسک ودستکش، شستشوی مرتب بدن ولباسهای کار ، استفاده از وسایل شخصی جهت میل غذا ونوشیدن آب و عدم استفاده از آب غیر قابل شرب و مراجع به نزدیکترین درمانگاه محل کار در صورت ایجاد کوچکترین جرات وزخم در عین کارمی باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان عنوان کرد: یکی از اهداف عمده سازمان مدیریت پسماند تکریم ،رضایت و سلامت این قشر زحمتکش است که در راستای تحقق این اهداف، ۲۰۲پاکبان سمنانی بصورت سالانه در سه نوبت و با دو واکسن هپاتیت ب و واکسن توأم علیه سه بیماری هپاتیت ب، کزاز و دیفتیری واکسینه می شوند و درپویش ملی کنترل فشار شرکت کرده ودر دو رشته فوتسال و شنا سه روز در هفته سالن و استخر در اختیار آنان می باشد.

این مقام مسیول درپایان ضمن قدردانی از حضور مدعوین و همکاری شایان سازمان سیماو منظر فضای شهری خاطر نشان کرد:دراین کارگروه آموزشی پس از اتمام توضیحات تکمیلی درخصوص معرفی بیمارهای انفولانزا وانواع هپاتبت و راههای پیشگیری از آن و مقررات کامل راهنمایی ورانندگی ؛ در پایان به قید قرعه به شرکت کنندگان کلاه ایمنی هدیه داده شد.