کاربری فرهنگی میدان شهید دریادار همتی

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۸۴ بازدید

شهردار سمنان تاکید کرد:

کاربری فرهنگی میدان شهید دریادار همتی

شهردار سمنان در آئین افتتاح میدان دریادار همتی گفت: این میدان با کارایی نمادین و با بهره برداری فرهنگی تهیه و تدارک شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی اظهار داشت: این سازه برگرفته از المان های سازه ای و اشاره به هنر سنتی ایران و نمادی از ناوچه پیکان است که بهره برداری این میدان به صورت فرهنگی خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهروندان می توانند به داخل میدان مراجعه نمایند، افزود: مردم با مراجعه به داخل میدان می توانند از گالری موزه این میدان اطلاعات کامل از عملیات مروارید، ناوچه پیکان و دلاوری های شهدای نیروی دریایی خصوصا شهدای ناوچه پیکان و همزمان شهید دریادار همتی و همچنین ابعاد زندگی و حماسه ای شهید محمد ابراهیم همتی دریافت نمایند .

ناظم رضوی گفت: مهمترین اولویت توسعه شهر گردشگری است و با هماهنگی فرمانداری در طول سال برنامه هایی در مقیاس ملی در میدان و فضای گردشگری مجاورت آن، بوستان استخر کدیور و باغ راه های زیبای آن، می توان پیش بینی نمود تا با معرفی به عنوان یکی از محورهای گردشگری شهر، زمینه را برای افزایش ورود گردشگران فراهم آورد .

شهردار سمنان گفت: شهر سمنان با توجه به ظرفیت گردشگری در باغات شهر، سمنان در کشور می تواند از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و امیدواریم به عنوان شهر ملی انتخاب شود.