چهره ای نو از خودروهای بازیافت

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • ۳۱۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد

چهره ای نو از خودروهای بازیافت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از متحدالشکل شدن و کدگذاری خودروهای ویژه جمع‌آوری پسماند خشک در سمنان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تصریح این خبر از متحدالشکل شدن و کدگذاری هشت دستگاه خودروی ویژه جمع‌آوری پسماند خشک در سمنان خبر داد.

وی گفت: با توجه به گسترش آموزش‌ها و همکاری و مشارکت شهروندان در امر تفکیک زباله با افزایش حجم پسماند خشک، ۱۶ دستگاه خودروی رنگ‌آمیزی و خودروهای بازیافت سطح شهر متحدالشکل و کدگذاری میشوند که از این آمار ۲ دستگاه نیسان و۱۴ دستگاه وانت‌بار است که در حال حاضر در رنگ آمیزی و دارای کد در ناوگان بازیافت فعال هستند و اجرا برروی تمامی خودروها تا ماه آینده ادامه دارد.

وی افزود: جمع‌آوری پسماندهای خشک مخازن آبی و پسماندهای خشکی که شهروندان در کنار سطل‌ها می‌گذارند، صرفاً باید از سوی این خودروها و احیاگران و گاری‌های کدگذاری شده انجام شود تا بهداشت فردی و محیطی حفظ شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان بیان کرد: در مجموع ۶۰ خودروی متحدالشکل و دارای کد در شهر در واحد تفکیک زباله و جمع‌آوری پسماند خشک فعال هستند که درحال بهسازی و رنگ آمیزی مجدد در برنامه آتی سازمان می باشد.

این مقام مسئول در پایان ضمن یاد آور شدن نقش مردمی در تحکیم آموزش طی درخواست همکاری بیشتر از سوی شهروندان با کارشناس آین سازمان خاطرنشان کرد: همشهریان سمنانی می توانند پس از تفکیک زباله از مبداء در منزل یا محل کار طی ورود به سایت www.siva.semnan.ir یا در سامانه شهرداری سمنان در قسمت میز خدمات با ورود به سامانه سیوا یک مرحله ثبت نام کرده و در ثبت مجدد با نام کاربری و رمز عبور خود درخواست جمع آوری و تحویل پسماند خشک خود را ثبت نمایند تا سفیران‌ پاکیزگی جهت دریافت مراجعه کنند و در پایان هر ماه از برندگان خوش شانس ما باشند.