چهار هزار و ۹۰۰ مسافر نوروزی در کمپ زائران امام رضا(ع) سمنان اقامت کردند

  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۱
  • ۲۲۲ بازدید

شهردار سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت:

چهار هزار و ۹۰۰ مسافر نوروزی در کمپ زائران امام رضا(ع) سمنان اقامت کردند

شهردار سمنان گفت: چهار هزار و ۸۹۷ مسافر نوروزی از ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ تا ششم فروردین ۱۴۰۱ در «کمپ زائران امام رضا(ع)» واقع در پارک سیمرغ این شهر اقامت کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید علی مرتضی‌نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: مسافران با یک هزار و ۲۷۷ خودرو در این زائرسرای شهرداری سمنان اقامت کردند.

وی افزود: بیشتر مسافران ساکن در این بوستان از استان‌های غرب و شمال غرب کشور بودند.

مرتضی‌نژاد با اشاره به اینکه این آمار تنها مربوط به مسافرانی است که در کمپ زائران شهرداری سمنان اقامت کردند بیان کرد: تنها اطلاعات ساکنان این زائرسرا ثبت می‌شود و از تعداد مسافران ساکن در پارک‌ها و سایر اماکن شهر آمار دقیقی وجود ندارد.

شهردار سمنان گفت: این کمپ دارای سکوهای متعدد و خدمات رفاهی مختلف مانند غذاخوری، آب‌خوری، سرویس بهداشتی و حمام است و اسکان مسافران در این بوستان رایگان می‌باشد.

به گزارش ایرنا،در سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ به هدف توقف مسافران علاوه بر احداث کمپ زائران امام رضا(ع) از سوی شهردای سمنان، ۲ بوستان دیگر با نام های زائر با مساحت هفت هزار مترمربع در مسیر رفت و بوستان مسافر با ۲۰ هزار مترمربع در مسیر برگشت زائران در حاشیه جاده احداث شد و با استقبال مسافران در نوروز ۱۴۰۱ از این بوستان ها اهمیت و جایگاه آن به درستی مشخص شد.

زائران و مسافران سمنان علاوه بر کمپ زائران امام رضا(ع) واقع در پارک سیمرغ، به طور معمول در بوستان های زائر، مسافر، ۱۷ شهریور و بوستان جنگلی سوکان شهر سمنان نیز توقف می کنند.