پیش نیازهای هوشمند شدن شهر سمنان در حال انجام است

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰۶۷ بازدید

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان:

پیش نیازهای هوشمند شدن شهر سمنان در حال انجام است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، وحید پرویزی با اشاره به ویژگی شهر الکتروینک گفت : ارائه خدمات شـهری بدون هیــچ محدودیت زمانی از ویژگی های اصلی شهر الکترونیک است و تعریف خدمات شهری الکترونیک پیش نیاز حرکت به سمت شهر هوشمند است . شهرداری سمنان از سال ۱۳۹۸ تاکنون سامانه های الکترونیکی متعددی را برای ارائه خدمات شهرداری به صورت الکترونیکی راه اندازی نموده که به صورت میز خدمت الکترونیک در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بارگزاری شده است .

پرویزی با بیان اینکه تولید سامانه های خدمات الکترونیکی شهرداری در راستای هوشمند شدن شهر سمنان صورت می گیرد افزود: شهر هوشمند در مقایسه با شهر الکترونیک، نگاهی کلان تر داشـته و به الکترونیکی کردن خدمات سـازمانها محدود نمی شود.

وی گفت در حال حاضر کلیه خدمات شهروندی توسط سامانه های تولید شده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان در قالب سامانه جامع ” سمنان من ” ارائه شده و بزودی مراسم رونمایی از این سامانه جامع برگزار می شود .

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان به مولفه های شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: مردم هوشـمند، اقتصاد هوشمند، محیط هوشمند، دولت هوشـمند، سبک زندگی هوشمند و تحرک هوشمند از الزامات شهر هوشمند است که در این زمینه باید ضمن تلاش در دستیابی به سیستم های هوشمند، مدل رفتاری شهروندان را از طریق آموزش های مربوطه فرهنگ سازی نمود.