پیام تبریک سرپرست شهرداری سمنان به مناسبت روز ملی شوراها

  • ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
  • ۸۶ بازدید

 

🔹به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، دکتر عباس بابایی در پیامی روز ملی شوراها را تبریک گفت.

🔺متن پیام سرپرست شهرداری سمنان به شرح زیر می‌باشد:

نهم اردیبهشت ماه سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که بی تردید نشان از تعمیق مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ما دارد.

وامرهم شورا بینهم یکی از مسایل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی، تعامل، همفکری و مشورت می باشد و دین مبین اسلام به عنوان مکتبی جامع و همه‌ جانبه‌نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه کرده است.

اسلام به لحاظ جامعیت، بالندگی، سعادت‌ بخشی و پویایی که در قوانین و آموزه‌های خود دارد، به همفکری و مشورت توجه ویژه‌ای کرده و اهمیت، جایگاه و فواید آن را گوشزد کرده است.

واگذاری مسئولیت‌ها به مردم و مشارکت آنها در اداره امور کشور یکی از مهم‌ترین برکات بزرگ انقلاب اسلامی است و نهم اردیبهشت ماه، سالروز تاسیس شوراهای اسلامی را بایست نقطه عطفی در تاریخ مشارکت و تعیین سرنوشت مردم در امور شهری و روستایی کشور قلمداد کرد.

شوراهای اسلامی منشا بسیاری از اقدامات تاثیرگذار بوده و زمینه عمران و آبادانی شهرها را سرعت بخشیده است و به همین علت، بستر همراهی های اجتماعی و رفع دغدغه های مردم را فراهم کرده اند.

اینجانب فرارسیدن روز ملی شوراها را به اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر سمنان که با وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری در حل عملگرایانه مشکلات محسوس شهر با کفایت و درایت برای نیل به جامعه شهروند مدار کوشش می کنند، تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون را دارم.

عباس بابایی
سرپرست شهرداری سمنان